Paisajes Embotellados Crianza, Viñedos Ruiz Jiménez

Paisajes Embotellados Crianza, Viñedos Ruiz Jiménez0,75l

742 Kč

Ve vůni nacházíme harmonii mezi ovocem a dubem. Výrazná středomořská vůně lesního typu, s vůní ostružinového džemu a čokoládou. V ústech cítíme zralé ovoce a džemy lesních plodů a černý likér zahalený do aroma francouzského dubu. Jemné třísloviny a kyselost, díky kterým je víno komplexní a přesto svěží. Víno, které bude milovat každý.

Ingredience

Odrůda: 80% Tempranillo 20% Garnacha

Vinohrad: 18-22 let

Obec: Aldeanueva de Ebro

Půda: Jíl, železné a vápenaté půdy s oblázky a většími kameny.

Nadmořská výška: 450 n.m.

Typ hospodaření: organické

Sklizeň: Ruční sběr

Vinifikace: Hrozny jsou rozdrceny a vloženy do nerezových tanků odděleně. Dvakrát denně proběhne přečerpávání, dokud nedojde ke spontánnímu kvašení kolem 48 hodin po vložení do nerezových tanků. Přečerpávání pokračuje v průběhu celého procesu - celkem asi 10 dní. Víno se nechá usadit a macerovat se slupkami dalších 10 dní a potom se oddělí víno od slupek. S kaly se garnacha přelije do francouzského dubu a Tempranillo do amerického dubu. Víno je pod dohledem každý měsíc. Po 12 měsících v dubu je víno odvezeno do nerezových tanků, odrůdy se zde spojí a nechají se společně odpočívat. Po lahvování se víno nechává ještě dalších 12 měsíců odpočívat ve sklepech. 

Barva: Červená

Vůně: Obklopující vůně zralého ovoce a elegantní přítomnost dubu. Na první pohled nás překvapí vůně středozemního lesa, aromatické rostliny a borovice, které se pak rozvinou do čokolády, tofee a listů tabákových rostlin. Je atraktivní na každém kroku, hrozny tempranillo dávají lehké kožené stopy, které pak ustupují šťavnaté mermeládě z ostružin.

Chuť: Džemy z lesních plodů, tmavý likér, balsamikové tóny, zralá třešeň a elegantní kouřové tóny. 

Zbytkový cukr: 2,1 g/l

Kyseliny: 4,9 g/l

Siřičitany: 33 mg/l

Servírování: Podávejte při teplotě 15-18 °C.

Alkohol prodáváme pouze osobám starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen Váš věk.

Alergeny

12 Oxid siřičitý a siřičitany

Další pochutiny z naší restaurace

Sauvignon „Sexenberg“, Piálek & Jäger

Suché, bílé víno. Delikátní, elegantní Sauvignon ze Znojemska.

420 Kč

Ryzlink rýnský "Stříbrný", Sonberk

Suché, bílé víno. Svěží, šťavnatá vína z dřívějších sklizní a z mladších vinohradů, vína pro každodenní zdravý doušek, která se krásně snoubí s obědem i s lehkou večeří.  

530 Kč

Rulandské šedé, Škrobák

Suché, bílé víno. Výrazné, aromatické, suché Rulandské šedé.

531 Kč