Soave Classico Recioto

Soave Classico Recioto "Le Sponde"0,5l

1 470 Kč

Sladké, bílé víno. Pro milovníky sladších ovocitých vín, nádherná Garganega s tóny medu a tropického ovoce.

Ingredience

Víno slámově žluté barvy se zlatými odlesky. Vůně je velice intenzivní plná meruněk, sušených fíků, kandovaných citrusových plodů a karamelu. Chuť je velice plná s neuvěřitelně dlouhou ovocitou dochutí.

Odrůda: 100 % Garganega

Produkční oblast: Srdce Soave Classico, Castel Cerino, Alzari Alti“ a „Alzari Bassi“ (Horní a Dolní Alzari), výška 150 m.n.m.

Vinifikace: Hrozny se sklízejí výhradně ručně, od konce září do října, několika průchody vinicí. Vybírájí pouze ty nejzdravější a dávájí do malých dřevěných beden, aby se vyhnuli rozbití. Poté jsou převezeny do speciální místnosti zvané „fruttaio“. Zde jsou svazky zavěšeny ve speciálních sítích, kde zůstávají nejméně do konce následujícího března. Během tohoto procesu zvaného appassimento se hrozny denně kontrolují a všechny nedokonalé hrozny se odstraní. Appassimento postupně scvrkává hrozny a koncentruje cukry a příchutě. Po usušení jsou hrozny velmi jemně lisovány, přičemž se extrahuje jen ta nejlepší část šťávy. Výsledný mošt se vloží do malých dubových sudů, některé nové a některé použité, kde kvasí a zraje 10 - 12 měsíců. Víno tráví další dva měsíce v láhvi, než opustí sklepy.

Barva: Slámově žlutá se zlatými odlesky.

Vůně: Vůně vína je fascinující a intenzivní. Najdeme nekonečnou řadu vůní, jako jsou meruňky, sušené fíky, papája, kandované citrusové plody, karamel a velmi čistou slupku hroznů Garganega. 

Chuť: Velmi plné víno, zároveň elegantní a harmonické. Delší perzistence. Výrazná ovocitost.

Servírování: Doporučujeme podávat při teplotě 11-12 °C.

Kyseliny: 6 g/l.

Zbytkový cukr: 40,3 g/l.

Alkohol prodáváme pouze osobám starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen Váš věk.